Zaznacz stronę

Jak pobrać film z fb w 2020? Kilka sprawdzonych sposobów.

Na Facebooku znajdziemy przede wszystkim dwa rodzaje filmów – własne oraz te pochodzące z platformy YouTube. Jeśli mamy ochotę podzielić się obejrzanym video z przyjaciółmi, możemy bez problemu udostępnić je na swojej tablicy. Jednak kiedy pragniemy mieć do niego dostęp również bez połączenia z internetem, musimy zapisać go na dysku lub w pamięci telefonu. Zatem jak ściągnąć film z fb?

Jak zapisać film z fb?

Pobieranie filmów z fb jest w wbrew pozorom bardzo proste. W pierwszej kolejności video należy uruchomić, czyli wcisnąć przycisk „play” na odtwarzaczu. Na ekranie pojawią się wtedy dodatkowe opcje w postaci małych ikonek w dolnej części filmu. Do pobrania video potrzebny jest nam jego adres URL. Możemy uzyskać go poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki w jakiekolwiek miejsce odtwarzacza i wybranie opcji ” pokaż adres URL filmu”. Skopiowany adres wklejamy następnie na specjalną stronę, która umożliwia pobieranie nagrań na podstawie linku, na przykład takich jak fbdown.net. Po kliknięciu w przycisk „download” plik pobierze się na nasz dysk i będziemy mogli odtwarzać go nawet bez połączenia z internetem.

Jak pobrać film z fb na telefon?

Metodę pobierania filmu z fb na telefon można stosować również korzystając z komputera. Co więcej, nie wymaga ona korzystania z jakichkolwiek źródeł zewnętrznych. Aby ściągnąć video na nasz telefon musimy podobnie, jak w przypadku poprzedniej metody, otworzyć nagranie i skopiować jego adres URL. Następnie należy uruchomić przeglądarkę i otworzyć w niej Facebooka w wersji mobilnej. Na komputerze możemy zrobić to poprzez dopisanie „m.” w adresie strony po fragmencie „www.”. Korzystając z wersji mobilnej portalu jesteśmy już o krok od pobrania nagrania, wystarczy, że klikniemy na odtwarzacz prawym przyciskiem myszki (w przypadku komputera) lub przytrzymamy palec nieco dłużej na ekranie (w przypadku smartfona). Wtedy pojawi się na nim opcja „zapisz film” lub „zapisz film wideo jako…”, po wybraniu której, plik zostanie zapisany w pamięci telefonu lub na dysku komputera.

Jak pobrać film z grupy na fb?

Filmy z grupy na fb można bez problemu pobierać na dwa sposoby, przedstawione powyżej. Problem może pojawić się, kiedy nagrania wideo będą zabezpieczone jako prywatne. Jednak również takie filmy da się bez trudu pobrać na komputer korzystając z narzędzia dostępnego pod adresem https://www.getfvid.com/pl/private-downloader. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na odtwarzacz i wybrać opcję ” wyświetl źródło strony”, a następnie skopiować cały kod HTML i wkleić go w odpowiednim okienku Prywatnego Facebook Video Downloadera. Ostatnim krokiem jest wciśnięcie przycisku „download”. 

Jak pobrać film z Messengera?

Pobieranie wideo z Messengera należy do najprostszych sposobów zapisywania filmów zarówno na telefonie, jak i na komputerze. Wystarczy, że otworzymy daną rozmowę za pomocą aplikacji i odnajdziemy przesłane nagranie. Po otwarciu filmu na smartfonie należy przytrzymać palcem obraz, a następnie wśród opcji zawartych w otwartym okienku wybrać „zapisz film”. Z kolei na komputerze przycisk ten pojawi się w lewym górnym rogu pod hasłem „pobierz”. Po kliknięciu, wideo zostanie pobrane i zapisane na dysku lub w galerii telefonu. Messenger pozwala również automatycznie zapisywać przesłane zdjęcia oraz nagrania. Funkcję tą można uruchomić wybierając ikonę „ustawienia”, a następnie zakładkę „zdjęcia i aparat”. W tym miejscu należy kliknąć przycisk „zapisuj po zrobieniu”, a wszystkie pliki będą trafiały do galerii telefonu bez jakichkolwiek dodatkowych czynności. Opcja ta dotyczy wyłącznie zdjęć i nagrań wykonanych i przesłanych za pomocą aplikacji Messenger, nie pozwala natomiast na zapis plików otrzymanych od innych użytkowników.

Należy pamiętać, że chociaż pobieranie filmów z fb jest możliwe i stosunkowo proste, ich wykorzystywanie komercyjne lub udostępnianie jako własne należy do działań nielegalnych. Jeżeli zatem zapisujemy plik w celu jego ponownego przesłania z własnego konta, powinniśmy zamiast tego wybrać opcję „udostępnij”.

Mamy nadzieję, że teraz już doskonale wiesz jak pobrać film z facebooka!

pobieranie filmu z fb