Zaznacz stronę

Strony podobne do Pinterest i równie popularne

W świecie zawładniętym przez serwisy i media społecznościowe jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe pomysły na kolekcjonowanie i udostępnianie treści, zdjęć i filmików. Pinterest jest jednym z takich właśnie serwisów. Działa na bardzo prostej zasadzie — pomaga odkrywać i gromadzić twórcze pomysły w postaci materiałów wizualnych na wirtualnych tablicach. To taki odpowiednik tablicy korkowej, tylko internetowy. Sprawdźmy, czy istnieją inne serwisy działające na podobnej zasadzie równie popularne, jak  Pinterest.

Zszywka i Pinka

Oba portale działają na podobnej zasadzie jak Pinterest i służą do publikowania, wymiany i kolekcjonowania plików graficznych, czyli zdjęć. Możesz tam znaleźć inspiracje w stylu „zrób to sam” z praktycznie każdej dziedziny życia. Jeśli potrzebujesz skomponować stylizację modową na koncert rockowy, zobaczyć jak wygląda makijaż oka smokey, zabrakło ci pomysłów na wzór paznokci, pragniesz zobaczyć, jak wyglądają plaże na Malediwach, lub chcesz zmienić wystrój salonu na styl skandynawski — Zszywka i Pinka są doskonałym sposobem na podejrzenie pomysłów i zdobycie takiej wiedzy. Sam również możesz dzielić się swoimi koncepcjami w postaci udostępniania fotek. Serwisy wykazują się intuicyjną nawigacją i przejrzystą szatą graficzną oraz możliwością komentowania, która sprzyja integracji użytkowników zainteresowanych poszczególnymi branżami i dziedzinami.

Stylowi

Strona jest analogicznym odbiciem powyższych serwisów  z tą różnicą, że jej tematem jest dzisiejszy outlook, czyli najmodniejsze fryzury, porady na temat zdrowych paznokci i włosów, aktualne trendy makijażowe, sposoby na fit figurę czy ekskluzywne dekoracje we wnętrzach. Znajdziesz tam wszystko, co jest związane z wysublimowanym stylem, czyli to, co jest aktualnie modne i „na czasie”. To portal dla osób kochających estetykę i piękno, lubiących otaczać się nimi na co dzień.

Instagram

Nie trzeba specjalnie reklamować tej platformy, jest bardzo popularna, korzysta z niej miliard osób na całym świecie. Funkcją, dzięki której zyskała tak dużą popularność, jest dodawanie kwadratowych fotografii i bardzo rozbudowany edytor zdjęć. Aplikacja ma ciekawe interaktywne filtry do fotografii umożliwiające stylizację zdjęcia na stare, czy dodanie na twarz elementu z pieskiem, uszami królika, koroną lub sercem. Zasadniczą jednak różnicą w porównaniu do poprzednich serwisów jest możliwość publikowania krótkich treści video.

Tumblr

To serwis mikroblogowy, na którym ludzie z całego świata dzielą się swoimi blogami, zdjęciami, filmikami i przemyśleniami na konkretny temat. Jest to portal skierowany głównie do młodzieży i już na pierwszy rzut oka można wyodrębnić tam radykalną różnorodność subkultur. Jeśli chcesz zabłysnąć i stać się celebrytą lub sławnym blogerem, koniecznie musisz być członkiem tej społeczności. Tumblr jeszcze bardziej niż inne serwisy żyje najnowszymi trendami, przy czym ma tendencje do skrajności. Wpisy często mają podtekst ironiczny i niemalże od razu da się zauważyć, że Tumblr to nie tylko kraina szczęśliwości i gra pozorów, ale także miejsce dla osób mających własne problemy.

Promowanie własnej twórczości

Serwisy takie jak powyższe doskonale sprawdzają się jako promocja własnej twórczej działalności takiej jak na przykład blog, czy sklep internetowy. Żeby to zadziałało, strona internetowa promowanego podmiotu musi być pełna kolorowych przyciągających wzrok zdjęć. Fotografia wstawiona do serwisu automatycznie odsyła użytkownika do strony internetowej. Wszystkie treści w każdym serwisie są posegregowane tematycznie na odrębnych tablicach, co umożliwia marketing działalności z każdej praktycznie branży. Użytkownicy najczęściej poszukują inspiracji z zakresu dekoracji i urządzania wnętrz, jedzenia, stylizacji odzieżowej, biżuterii, makijażu, czy tatuażu.